Op.Dr. Mehmet Tekinel

Yazdır

op. dr. mehmet tekinel

1961 yılında doğan Mehmet Tekinel, orta öğrenimini Saint Benoit Fransız erkek Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 1985 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakultesi'nden mezun oldu.

1987 yılında Fransa'nın Lyon kentinde bulunan Claude-Bernard Üniversitesi'nde Genel Cerrahi üzerine ihtisasını tamamladı.

Fransa'da bulunduğu süre içersinde, Viseral Cerrahi ve Kolorektal Cerrahi dallarinda üst ihtisasını tamamlayan Tekinel, dünyada ilk kez Laparoskopik Cerrahi gerçekleştiren Prof. Dr. Phillip Mouret'in ekibinde yer aldı.Halen Fransa ve Türkiye'de bulunan özel kurslarda Laparoskopik Cerrahi eğitimi vermektedir.

1994 yılında Türkiye'ye döndükten sonra International Hospital'da çalışmaya başlayan Mehmet Tekinel, aynı yıl burada “Laparoskopik Cerrahi'de Yeni Ufuklar” isimli sempozyumunu başarıyla düzenleyerek bu çerçevede Türkiye'deki ilk interaktif laparoskopik kasık fıtığı ve anti-reflü(Nissen) ameliyatlarını gerçekleştirdi.

1998 yılında İstanbul Cerrahi Hastanesin'nde Genel Cerrahi ve Endoskopik Cerrahi bölümünü kurdu. 2002 yılından itibaren hastalarırını Özel Surgimed Genel Cerrahi Merkezinde kabul etmektedir.

2002 yılında Türkiye'de ilk interaktif laparoskopik kolon ve rektum ameliyatlarını İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde düzenlediği sempozyumda IRCAD' dan Prof. Leroy ile birlikte gerçekleştirdi. Aynı yıl Avrupa'da İleri Laparoskopik Cerrahi ( Advanced Laparoscopic Surgery) alanında Elit Laparoskopik Cerrah olarak kabul gördü.

Halen kolorektal , onkolojik cerrahi, ve meme cerrahisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. Üye olduğu cerrahi dernekler arasında College Lyonnais de Colo-Proctologie , Institut de Recherche Contre Les Cancers de l'appreil Digestif (IRCAD) , Association Francaise de Chirurgie AFC gibi dünyaca ünlü dernekler bulunmaktadır.

İletişim

Surgimed Clinic
Hakkı Yeten Cad. Aşçıoğlu Plaza
Kat:1 No:3
Fulya - İstanbul - Türkiye
Telefon1:
0212 231 80 71
Telefon2: 0212 232 06 71
info [@] surgimedclinic.com