• +90 212 231 8071
  • +90 212 232 0671
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Op. Dr. Mehmet Tekinel

Op. Dr. Mehmet Tekinel
Op. Dr. Mehmet TekinelGenel Cerrahi Uzmanı

1961 yılında doğan Mehmet Tekinel, orta öğrenimini Saint Benoit Fransız Erkek Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 1985 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1987 yılında Fransa'nın Lyon kentinde bulunan Claude-Bernard Üniversitesi'nde Genel Cerrahi üzerine ihtisasını tamamladı.

Fransa'da bulunduğu süre içerisinde, Visseral Cerrahi ve Kolorektal Cerrahi dallarında üst ihtisasını tamamlayan Tekinel, dünyada ilk kez Laparoskopik Cerrahi gerçekleştiren Prof. Dr. Phillip Mouret'in ekibinde yer aldı. Halen Fransa ve Türkiye'de bulunan özel kurslarda Laparoskopik Cerrahi eğitimi vermektedir.

1994 yılında Türkiye'ye döndükten sonra International Hospital'da çalışmaya başlayan Mehmet Tekinel, aynı yıl burada “Laparoskopik Cerrahi'de Yeni Ufuklar” isimli sempozyumu başarıyla düzenleyerek Türkiye'deki ilk interaktif laparoskopik kasık fıtığı ve anti-reflü (Nissen) ameliyatlarını gerçekleştirdi.

1998 yılında İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde Genel Cerrahi ve Endoskopik Cerrahi bölümünü kurdu. 2002 yılından itibaren hastalarını Özel Surgimed Genel Cerrahi Merkezinde kabul etmektedir.

2002 yılında Türkiye'de ilk interaktif laparoskopik kolon ve rektum ameliyatlarını İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde düzenlediği sempozyumda IRCAD'dan Prof. Leroy ile birlikte gerçekleştirdi. Aynı yıl Avrupa'da İleri Laparoskopik Cerrahi (Advanced Laparoscopic Surgery) alanında Elit Laparoskopik Cerrah olarak kabul gördü.

Halen kolorektal, onkolojik cerrahi ve meme cerrahisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. Üye olduğu cerrahi dernekler arasında College Lyonnais de Colo-Proctologie, Institut de Recherche Contre Les Cancers de l'appareil Digestif (IRCAD) ve Association Francaise de Chirurgie (AFC) gibi dünyaca ünlü dernekler bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Teşvikiye, Hakkı Yeten Cd.
Aşçıoğlu Plaza,
No:17, Kat: 1 İç Kapı No: 3
34365
Şişli / İstanbul, Türkiye

Image

Please publish modules in offcanvas position.